PROJEKT ZDRAVÁ ŠKÔLKA JE TAKÝ UNIKÁTNY, ŽE UŽ ROK PO SVOJOM NASADENÍ SA DOSTAL MEDZI FINALISTOV SÚŤAŽE DOBRÝ PODNIKATEĽ.

Do projektu Zdravá škôlka sa môžu zapojiť materské škôlky – bez ohľadu na to, či sú štátne alebo súkromné. Tiež sa môžu zapojiť i predškolské zariadenia či základné školy.

Akú starostlivosť zapojené zariadenie získava a prečo sa projekt nazýva Zdravá škôlka?

TEPUJEM.SK poskytuje dve služby, ktoré sú pre zapojené zariadenie kľúčové.
  1. Prvou je čistenie kobercov, matracov a čalúnenia, ktorým sa odstraňujú roztoče, ich výlučky a všadeprítomný prach. Dieťatko sa tak hrá na koberci, či spí na matraci, ktorý je vyčistený od roztočov na obdobie 6-9 mesiacov. Samozrejmosťou je použitie profesionálnej kozmetiky na čistenie, takej ktorá je účinná voči roztočom a zároveň pôsobí i dezinfekčne.
  2. Druhou službou je dezinfekcia ozónom, ktorú predškolské a školské zariadenia doposiaľ príliš nepoznali a značka TEPUJEM.SK bola prvá firma, ktorá uvedenú službu zaviedla do praxe. Účinky ozónu sú známe už dlho, ostatne klimatizácia vozidiel sa dezinfikuje takmer od čias, kedy klimatizácia vo vozidlách vznikla.
Ozón je plyn, ktorý zabíja v prostredí baktérie, vírusy, ničí zápachy a likviduje spóry plesní. Týmto pôsobí teda i ako prevencia voči vírusovým a bakteriologickým epidémiám. Jeho využitie je vhodné i počas takejto epidémie – kedy je vhodné škôlku zavrieť a dezinfekciu urobiť.

Spojením týchto dvoch služieb a ich využívaním aspoň 1x ročne obdrží škôlka označenie na dvere Zdravá škôlka + je uvedená na našom webe a FB skupine “Zdravá škôlka”. Na vstupnú nástenku obdrží leták formátu A3 pre rodičov.

Viete mi zaručiť, že dieťa ostane v škôlke zdravé?

Žiaľ, nie je možné povedať, že vaše dieťatko malo byť v roku choré 3x a je iba 1x. Žiadnu takúto garanciu nevydá ani žiaden lekár. Čo ale lekár môže potvrdiť je fakt, že práve roztoče sú spúšťače „prachových“ alergií a práve baktérie a vírusy majú v podmienkach takýchto zariadení doslovne ideálne podmienky. Určite si aj vy pamätáte na prípad, kedy ste po chorobe, ktorú dieťatko chytilo v škôlke, dieťa odovzdali do škôlky a vzápätí bolo choré opäť.

TEPUJEM.SK programom Zdravá škôlka poskytuje PREVENCIU VOČI CHOROBÁM A VZNIKOM ALERGIÍ.

Aké sú podmienky projektu?
  1. Čistenie čalúnenia 1x ročne. – podľa platného cenníka www.tepujem.sk avšak minimálna cena objednávky musí byť aspoň 100 €.
  2. Dezinfekcia ozónom 1x ročne – plne sponzorsky. Priemerná cena sponzorskej dezinfekcie je cca 200 €.

Ako sa zapojiť do projektu?

Pri prvom čistení je potrebné účasť v projekte potvrdiť samotnou škôlkou.

Po zapojení sa do programu škôlka obdrží nálepku na dvere Zdravá škôlka + informáciu pre rodičov o zapojení do projektu + zaradenie do výpisu Zdravých škôlok na webe www.tepujem.sk
Iba prevencia a jej opakovanie zaručuje v predškolských a školských zariadeniach zníženú mieru chorobnosti. Je iba na rodičoch, riaditeľoch, či zriaďovateľoch, či program Zdravá škôlka v plnej miere využijú. Ostatne, na Slovensku sa zapojilo už množstvo zariadení a kde je vôľa, tam je spôsob. A tam sú aj výsledky.
Kompletný zoznam škôlok nájdete tu: https://tepujem.sk/projekty/zdrava-s…
Program Zdravá škôlka v roku 2015 skončil v súťaži Metro Dobrý podnikateľ 2015 medzi desiatimi finalistami. Ďakujeme