Zdravo na jeseň!

Dalo by sa povedať, že ľudia majú najradšej leto a zimu. Málokto by povedal, že jeho najviac obľúbeným obdobím roka je jar a jeseň. Na jar sa príroda prebúdza a mnohé kvitnúce kvety spôsobujú alergikom viac trápenia ako radosti. Jeseň pridáva iné nástrahy. Je to najmä zvyšovanie vlhkosti a možná tvorba plesní, lepšie sa darí roztočom a teda i takzvaná „prachová“ alergia je na spadnutie. Menej slnečného žiarenia má tiež vplyv na zvýšenú únavu organizmu.

Vetranie, dezinfekcia, čistenie

Z pohľadu služieb, ktoré ponúka TEPUJEM.SK zákazníkom je v období jesene odporúčaná kompletná dezinfekcia ozónom, ktorá zabíja v miestnosti, či vozidle baktérie, vírusy a likviduje spóry plesní. V kombinácií s „mokrým“ čistením čalúnenia, ktoré zbavuje čalúnenie roztočov, ich výlučkov a prachu, ide o najucelenejšiu očistnú procedúru vášho domu či bytu. Pozitívny je i fakt, že  odstránenie roztočov je na obdobie 6-9 mesiacov. Dosť na to, aby sme už dosť vyťažený organizmus nevystavovali novým jesenným výzvam.

DCF 1.0

DCF 1.0

Pozor, na jeseň a v zime nezanedbajte pravidelné účinné vetranie. Možno ste nevedeli, ale dospelý človek nadýcha počas spánku až pol litra vody. Toto množstvo už dokáže pomerne dosť zvýšiť celkovú vlhkosť v miestnosti, v jeseni najmä. Tiež nezabudnite používať sporák pri varení zásadne so zapnutým digestorom, používať vždy odsávanie v kúpeľni (najmä teplá voda zvyšuje okamžite vlhkosť), zmierniť zalievanie bytových rastlín. (hlina mimoriadne drží vlhkosť)

Jeseň je nepochybne ročné obdobie, ktoré dáva ľudskému organizmu poriadne zabrať. Je len na nás, či drobnosťami môžeme prispieť k tomu, že toto ročné obdobie napriek častej upršanosti, zime, zvýšenej vlhkosti bude obdobím pevného zdravia a dostatočnej prevencie. S alergénmi zatočíme za vás. Tím TEPUJEM.SK

Foto: http://www.freeimages.com/