Tepovaním proti alergii

Má Vaše dieťa neustále kožné problémy, hnačku, reumatické bolesti či vnútorný nepokoj? Je unavené, zimomravé či úzkostlivé? Vyskúšali ste kadečo, no už naozaj neviete, ako ďalej? Toto všetko môžu byť predzvesti alebo varovné signály vzniku nepríjemných alergií. Vedeli ste, že s alergiou je nutné zápasiť ešte pred narodením dieťaťa? Produkcia protilátok proti alergénom (nevynímajúc roztoče) začína už počas vnútromaternicového života. Ako prvá prepukne vždy alergia na roztoče domáceho prachu, ktorá je urýchľovačom pri vzniku ďalších alergií. Ide vlastne o akúsi neprimeranú reakciu imunitného systému na látky vonkajšieho prostredia. V domácom prostredí Vás a Vaše dieťa ohrozuje teda najmä prach a mikroskopické článkonožce podobné kliešťom, roztoče. Prašné prostredie, koberce a lôžkoviny sú živnou pôdou pre týchto nezvaných hostí.

Organizmus nedokáže primerane reagovať na mikročastice prachu, na roztoče a ich výlučky, baktérie, odumreté kúsky kože či rôzne typy chlpov. Prach lieta okolo nás neustále, tomu sa nevyhneme. Človek začína kýchať, opuchnú mu nosné sliznice, vyschne mu v nose, kašle, zapália sa mu oči a podobne.

V byte alergikov je nutné dávať si pozor najmä na čalúnený nábytok, záclony, koberce, závesy, prikrývky, ale aj plyšové hračky. Zaprášené miesta vždy utierajte navlhčenou handričkou. Pomáha tiež časté vysávanie a tepovanie. Nezabudnite na pravidelné vetranie a osviežovanie vzduchu. Snáď netreba zdôrazňovať, že v prítomnosti detí nikdy nefajčite.

Roztoče sa živia odpadom z ľudského tela. Gram prachu z postele či koberca môže v sebe ukrývať až tisícku roztočov. Dlhodobo pretrvávajúca a neliečená alergia môže viesť k prepuknutiu astmy. Žiaľ, ani tá najčistejšia domácnosť sa alergénom nevyhne. Mechanické čistenie a vysávanie nestačí. Je nutná hĺbková očista so špecializovanými prípravkami. Sú to práve dotieravé a životaschopné roztoče, ktoré nám spôsobujú chronický zápal dýchacích ciest a prieduškovú astmu, ale aj čoraz rozšírenejší atopický ekzém. K dôkladnej starostlivosti o Vašu domácnosť si preto prizvite profesionálov. TEPUJEM.SK môže byť tou správnou voľbou. Tím skúsených odborníkov v boji proti domácim alergénom zaručuje kvalitne odvedenú prácu. Do každého tepovania je pridávaný aj antialergický prípravok, aby bol efekt trvalejší.

O roztočoch hovorí aj toto video :

Tým, že dôkladne očistíte koberec či čalúnený nábytok sa však boj nekončí. Vyhrali ste už nejakú tú bitku, ale ešte nie celú vojnu. Pozor si treba dávať aj na priestory v aute, ktoré sú takisto magickým rajom pre roztoče. Zvážte opatrenia, ktoré povedú k príprave Vášho automobilu pre zdravé cestovanie Vášho dieťaťa. Odborný tím s roztočmi zatočí. Nebuďte otrokmi svojho domova. Vy sa starajte o to, čo Vás baví, užívajte si chvíle s blízkymi a tepujem.sk sa postará o vyčistenie Vášho domova či vozidla. Prianie „zdravia“ určite nie je klišé. Nik Vám ho nedá do rezervy, tak si ho vážte.