Ako sa zbaviť roztočov?

Naše “roztočové video“ sa za krátku dobu stalo hitom. Každý chcel vedieť, čo to chová v gauči či matraci a hlavne ako sa toho zbaviť. Máme pre vás zopár informácií a tri overené tipy, ako tieto potvorky z domu vyhnať.

  1. MNOŽSTVO – PRÍLIŠ

V grame prachu sa môže nachádzať až 15 000 roztočov. Vo vašom vašej sedačke gauči sa ich teda určite ukrýva viac, ako milión,. O koberci či matraci ani nehovoriac.

  1. ROZMNOŽOVANIE – EXTRÉM

Roztoče sa rozmnožujú extrémne rýchlo. Samička roztoča nakladie za život až 100 vajíčok, ktoré sa vyliahnu za niekoľko dní a obzvlášť sa im darí v tmavom vlhkom prostredí.

  1. POTRAVA – ĽUDSKÁ KOŽA

Roztoče sa živia čiastočkami kože a ony? Samotné nie sú alergénmi. Alergénom sú ich výlučky, teda strávená ľudská koža.


Podobný článok: 15 tipov, ako sa zbaviť prachu v domácnosti

Čítate článok: Ako sa zbaviť roztočov?

Tipy a triky

A teraz už tri tipy, ako sa zbavíte roztočov:

  1. Drobné plyšové hračky či iné látkové hračky, v ktorých bývajú roztoče takmer rovnako radi ako v matracoch, zabaľte z času na čas do igelitového vrecka a strčte do mrazničky. Mínusové teploty roztoče spoľahlivo zahubia.
  2. Rovnako účinné, ako mráz, je slnko a vysoké teploty. Pranie minimálne na 60° či pravidelné vetranie perín na slnečnom balkóne potvorky z látky určite vyženie.
  3. No a na veľké plochy je určite najefektívnejšie hĺbkové tepovanie, ktoré roztoče z materiálu vysaje spolu s výlučkami, vajíčkami, čiastočkami kože a ďalšom špinou.

Ak ste tento rok ešte netepovali, je najvyšší čas!