Ako si správne vybrať čistiacu (tepovaciu) firmu?

Na trhu existuje množstvo firiem, ktoré sa venujú profesionálne ale aj amatérsky čisteniu čalúnenia – sedačiek, kobercov, matracov, vozidiel. Výsledky čistenia sa ale často líšia, kým niektorí zákazníci majú pozitívne skúsenosti, iní majú skúsenosti negatívne. Ako si teda správne vybrať tepovaciu firmu, ktorá vás nesklame a prácu odvedie s výborným výsledkom?

5 rád, ako si nájsť správnu tepovaciu firmu

CENA

clanokMzdy na Slovensku nás často nútia obracať každé jedno euro, takže si často vyberáme podľa najnižšej ceny. Toto kritérium je ale najhorším kritériom, pokiaľ hľadáte kvalitnú službu. Tepovanie robia mnohé malé firmy ako jednu z mnohých činností, často s jedným strojom a lacnou chémiou (skôr by sme ju mohli nazvať i parfumovaná voda) s minimálnym účinkom. Je rozdiel tepovať s lacným prípravkom alebo kvalitným drahým prípravkom, ktorý má vysokú účinnosť ale zachováva i šetrnosť k čalúneniu.

Rozdiely cien vo vykonanej službe sú však minimálne. Napríklad ušetriť 5-6 € na sedačke môže znamenať skutočne veľký kvalitatívny rozdiel. Naopak, väčšia firma, ktorá si váži svojich pracovníkov, nedokáže vzhľadom ku mzdovým a iným nákladom operovať s cenou jedno-osobovej firmy.

Odporúčanie: Vyhnite sa firmám s najnižšou cenou. Zväčša používajú lacné prípravky, nemajú kvalifikovaný personál /veľká fluktuácia ľudí, vzhľadom k veľmi nízkej mzde/, alebo sa venujú tepovaniu popri inej práci.

TEPUJEM.SK – ceny sú odvodené na základe skutočných nákladov a patria k  bežným cenám za čistenie. Používané sú najkvalitnejšie prípravky nakupované vo veľkých objemoch – niekoľké stovky litrov chémie ročne.

OVERITEĽNÉ REFERENCIE

Každá referencia a každý spokojný zákazník je pre firmu veľkým benefitom. Vyberajte si podľa skúseností a referencií zákazníkov. Overiteľná referencia je taká, ktorá sa neschová za anonymné krstné meno, ale viete prípadne i pisateľa referencie osloviť. (Napríklad referencie písané zákazníkmi na Facebooku alebo iných sociálnych sieťach.) Ak je firma veľká a pôsobí celoslovensky, zaujímajte sa i o referencie z iných miest Slovenska. Je predpoklad, že taká firma používa rovnaké prípravky a postupy na celom Slovensku a kvalita služby by sa nemala líšiť.

Odporúčanie: Ak si nie ste istý, skúste osloviť ľudí, ktorí referenciu firme pridali.

TEPUJEM.SK – množstvo referencií na sociálnych sieťach, škôlok a firiem z rôznych koncov Slovenska. https://www.facebook.com/tepujem/reviews/

VEĽKÁ ALEBO MALÁ FIRMA?

Problémom príliš veľkých firiem je ich kolísajúca kvalita, ktorá prichádza zväčša s veľkou fluktuáciou zamestnancov a často i zanedbané strojové vybavenie. Problémom najmenších firiem je zase nemožnosť napríklad dokonalého vyčistenia špinavšieho čalúnenia, napríklad zašlapaných kobercov. Stroj, ktorý je výborný na sedačky má slabiny na veľkých kobercových plochách. Stroj na veľké plochy kobercov sa nehodí zase na čistenie čalúnenia vo vozidle.

Odporúčanie:  Nevyberajte si príliš malé, ale ani gigantické firmy. Zamerajte sa na stredne veľké firmy, ktoré poskytujú rovnakú kvalitu a majú kvalitné strojové vybavenie vhodné na jednotlivé čistenia.  Spýtajte sa firiem na správny postup čistenia toho, či onoho čalúnenia.

TEPUJEM.SK – pôsobí na celom Slovensku. S rovnakými postupmi, rôznymi strojmi na rôzne znečistenia, každé jedno tepovanie má na starosti priamo majiteľ,  ktorý pravidelne preveruje kvalitu poskytovaných služieb.

 

KOMUNIKÁCIA

Ak váhate, či je firma, ktorú ste si vybrali tá správna, zavolajte im. Už z telefonického rozhovoru môžete mať dojem, či ide o seriózneho poskytovateľa čistiacich služieb, alebo neskúsenú firmu, či firmu bez referencií.

Odporúčanie: Ak váhate, zavolajte im a utvrďte si správnosť rozhodnutia.

TEPUJEM.SK – čísla na stránke tepujem.sk nie sú číslami na zamestnancov, ale na majiteľov jednotlivých francise pobočiek, ktorý vstupujú do procesu objednávky, plánovania, vykonania kontroly. A to od úplného začiatku (prijatie objednávky) až po úplne skončenie prác.

FOTOGRAFIE

Fotografie prác spadajú do kategórie referencií. Určite si lepšie viete porovnať kvalitu služby u firmy, ktorá pravidelne zverejňuje (najčastejšie na sociálnych sieťach) ukážky prác, ako u firmy, ktorá žiadne vizuálne výsledky neposkytuje. Voľba takej firmy je skutočne voľbou s neistým výsledkom.

Odporúčanie: Pozrite si fotografie prác, možno narazíte práve na tú vašu sedačku, či koberec a môžete vidieť, aký výsledok čistenia môžete očakávať.

11034349_788164614595555_3259347612747495355_o

TEPUJEM.SKna svojich profilových sieťach pravidelne uverejňuje fotografie z jednotlivých pobočiek. V súčasnosti je ich niekoľko tisíc a mnohé konkurenčné firmy po vymazaní loga a neoprávnenej editácii používajú fotografie na svojich weboch. Firma pripravuje právnu ochranu na tento typ zneužitia fotografií.

peter11Peter Markuška – zakladateľ TEPUJEM.SK s.r.o.