Príjemné firemné priestory zvýšia produktivitu práce vašich zamestnancov

Osemhodinová pracovná doba sa vraj už nenosí. Dnes trávia zamestnávatelia a zamestnanci vo svojich kanceláriách vyše 50 percent svojho času. Čím krajšie prostredie na nich v práci čaká, tým sem chodia radšej a vďaka tejto radosti stúpa aj produktivita ich práce. Pre riaditeľov firiem a spoločností by preto malo byť prioritou zabezpečiť svojim pracovníkom príjemné, čisté prostredie, ktoré ich inšpiruje k podaniu čo najlepšieho pracovného výkonu. Ako na to?

  1. Nechajte zamestnancov, aby si priestory zútulnili

Rodinná fotografia vedľa monitora, kaktus na parapetnej doske či farebný odkazovač plný smajlíkov dokáže spríjemniť pracovnú dobu nejednému zamestnancovi. Nechajte ho, aby si svoj pracovný priestor zútulnil po svojom. Ak vám záleží na farebnom zladení všetkých kancelárii, nakúpte svojim pracovníkom ladiace doplnky – kvetináče, fotorámčeky či stojany na perá, ktoré budú vašu firmu reprezentovať. To, čo si do nich budú vkladať, však už nechajte na nich. Aj drobnosť môže mať na ich pracovný výkon pozitívny vplyv.

  1. Doprajte im dostatok svetla a vzduchu

S bolesťou hlavy od neustále žiariaceho monitora sa pracuje veľmi nepríjemne. Tento pocit znásobuje aj blikajúce neónové svetlo či vydýchaný vzduch v miestnosti. Ak teda chcete, aby vaši zamestnanci pracovali na maximum, doprajte im v práci chvíľku oddychu. Krátky pobyt na balkóne či na verande, kde je dostatok kyslíka a prirodzené slnečné svetlo, im môže dodať potrebnú energiu na zvládnutie aj toho najzložitejšieho problému. Riešením sú tiež veľké okná v kanceláriách, ktoré je možné v prípade potreby otvoriť dokorán.

  1. Zabezpečte im zdravé pracovné prostredie

Víriaci sa prach a roztoče žijúce v kancelárskych stoličkách a kobercoch sú najčastejšou príčinou vzniku alergií. Nehovoríme o povestnej „alergii na prácu“, ale o skutočných zdravotných komplikáciách, ktoré výrazne znižujú produktivitu práce zamestnancov alebo im „zabezpečia“ dlhodobú práceneschopnosť. Nečistoty sa pritom dajú efektívne odstrániť. Kvalitné hĺbkové tepovanie zbaví stoličky, gauče aj koberce až 99% roztočov, vytiahne z nich prach, zvýrazní zašlé farby a kanceláriu prevonia čistotou. Počas chrípkového obdobia je tiež vhodné vyčistiť firemné priestory ozónom. Ozónovanie vyčistí v priebehu niekoľkých hodín vzduch od baktérií, ktoré sa medzi zamestnancami nebudú šíriť. Garantujeme vám, že do čistého prostredia sa budú vaši pracovníci vracať radšej a pracovať tu s plným nasadením.

Na záver už len drobnosť. V krajšom pracovnom prostredí sa budú cítiť lepšie nielen vaši zamestnanci, ale aj vy. Veď v peknej a čistej kancelárii a aj tie najvážnejšie rozhodnutia robia o čosi jednoduchšie.