V tomto článku sa Vám pokúsim priblížiť aký je rozdiel v tepovaní a tepovaní. Rovnako Vám skúsim dať odpoveď na dennodennú otázku. Ako dlho to bude trvať?

S touto otázkou sa stretávame takmer pri každom telefonáte. Odpoveď sa na ňu hľadá ťažko.

Je potrebné si uvedomiť, že tepovanie nie je závod s časom a že každý povrch si vyžaduje iný postup. Uvediem pre príklad koberec.
Čistíme dva koberce z rovnakého materiálu. Oba majú rovnaký rozmer.
Jeden je tepovaný pravidelne a je bez odolných škvŕn.
Druhý bol
čistený naposledy pred troma rokmi, ak vôbec a má na sebe veľký fľak od kávy a pár krát sa stalo, že si na ňom spravil aj potrebu pes. Okrem toho je nadmerne zaťažovaný a občas sa po ňom prebehne aj v topánkach.
Sú teda rovnaké a pritom iné. Prvý koberec mám
e vyčistený za cca hodinu, pričom druhý môže trvať aj tri.

U nás, v tepujem.sk nepracujeme s jedným univerzálnym prostriedkom, ktorý je podľa výrobcu vhodný na všetky povrchy a škvrny. Každý koberec, auto či čalúnenie je iné a preto si vyžaduje iný postup či prostriedok. Na dosiahnutie dokonalého výsledku je často nutné použiť enzýmy, ktoré potrebujú určitý čas na svoju aktiváciu a je nutná ich následná neutralizácia vhodným prípravkom. Niekedy je potrebné ju opakovať viac krát.

Je niekoľko vecí, ktoré môžu tepovanie urýchliť. No tie sú v podstate vo vašej kompetencii. Napríklad:

  • pravidelné tepovanie,
  • na bežné domáce čistenie používajte len prostriedky na to určené,
  • nesnažte sa odolné škvrny odstraňovať príliš agresívnymi prostriedkami,
  • zabezpečte nám dobrý prístup k čisteným povrchom.

Na našu prácu využívame v 99 % špecializované prípravky, ktoré nesú ochrannú známku CRI (The Carpet and Rug Institute) a WoolSafe. Mnoho je aj takých, ktoré sú klasifikované ako prostriedky výlučne na profesionálne použitie podľa nariadení CLP. Preto si aj naša práca vyžaduje precíznosť, znalosť a odbornosť v tejto problematike.

Verím, že som vám aspoň z časti priblížil o čom naša práca je a že pochopíte, že určiť čas potrebný na čistenie je nesmierne komplikované a závisle od mnoho faktorov.

Jedná vec je ale zaručená. Rýchlo neznamená kvalitne.