Uvažujete nad požičaním tepovača ale neviete sa rozhodnúť a zároveň máte obavu, či to zvládnete svojpomocne?

V tomto článku sa vám pokúsime váš problém vyriešiť.

Kedy je vlastne vhodné využiť službu požičanie tepovača?
Táto služba je vhodná v prípade, ak čalúnenie alebo koberec, ktorý plánujete vyčistiť, nie je extrémne znečistený. Samozrejme k tepovaču dostanete aj profesionálny prípravok, ktorý si hravo poradí s mnohými nečistotami. V tomto smere je ťažké určiť jednoznačne hranice. Ak si nie ste istý, pokojne nám pošlite detailnú fotku daného povrchu a my vám odpovieme. Môžete nám ju zaslať priamo cez Facebook (https://www.facebook.com/www.tepujem.sk ).

Požičanie je vhodné ak je daný povrch čistený pravidelne a nepotrebuje nejakým spôsobom špeciálnu starostlivosť. Odporúčané je to aj v prípade, ak máte takých vecí na tepovanie viac. Napríklad auto, sedaciu súpravu a pár menších kobercov. Moc si toho ale neplánujte. Tepovanie je fyzicky náročný úkon i keď sa to možno na prvý pohľad nezdá.

Ak ste sa rozhodli požičať si stroj u nás dostanete prípravok v množstve, ktoré vám vydrží s prehľadom na celú dobu prenájmu. Rovnako vám pri odovzdávaní vysvetlíme, ako stroj používať. V prípade, ak dôjde k situácii, s ktorou si neviete dať rady, kontaktujte nás telefonicky a problém spoločne vyriešime.

Kedy je lepšie zavolať si profesionálov.

Niekedy je vhodné racionálne zhodnotiť situáciu.. Napríklad ak sa na povrchu nachádzajú škvrny po farbe, potravinárskych farbivách či silné biologické škvrny. Vtedy je potrebné použitie špeciálnych prostriedkov a osvedčených postupov práce s nimi. V takýchto prípadoch prenechajte prácu na odborníkov. Objednanie tepovania ( https://tepujem.sk/objednavka/ ) je u nás v  TEPUJEM.SK veľmi jednoduché.

Ak sa rozhodnete pre zapožičanie, ponúkame vám niekoľko rád z praxe.

  1. Okolo miesta, kde je látka natrhnutá tepujte pomaly. Môže sa stať, že vyčnievajúci kus tkaniny vtiahnete do hubice a pri ťahaní hubicou môžete látku roztrhnúť ešte viac, ako ste ju mali.
  2. Pri látkach, ktoré už trpia únavou materiálu netlačte príliš na hubicu. Ak je materiál mokrý, stráca svoju pevnosť, ktorá sa mu vráti až po uschnutí.
  3. Ak máte v pláne tepovať aj prírodné vlákna, informujte nás o tom vopred. Priamo pri odovzdávaní stroja vám radi vysvetlíme aký postup a techniku zvoliť.
  4. Ak plánujete tepovať automobil vonku, počkajte si na vhodné počasie. Rozhodne to neskúšajte počal zimných mesiacov.
  5. Dodržiavajte maximálnu koncentráciu čistiaceho prípravku. V tomto prípade naozaj platí, že menej je niekedy viac. Môže dôjsť k poškodeniu čerpadla alebo jeho súčastí.
  6. Do nádoby na čistiaci roztok pridávajte najskôr čistiaci prostriedok a následne čistú vodu. Dbajte pri tom, aby v nádobe, z ktorej budete dávkovať vodu neboli nečistoty, ktoré by mohli upchať čerpadlo.
  7. POZOR! Voda môže mať max. 40 °C. V prípade, ak je voda teplejšia, môže dôjsť k nadmernému prehriatiu stroja. Ten je vybavený tepelnou poistkou a prichádza tak k vypnutiu čerpadla. Zároveň môže nadmerne teplá voda účinky čistiaceho prostriedku ničiť. Preto prosím dodržujte maximálnu teplotu vody.
  8. Pred samotným tepovaním je dobre daný povrch povysávať, ak je to potrebné.
  9. Vykonajte test farbostálosti! Na menej viditeľnom mieste naneste roztok, nechajte pôsobiť aspoň 3. min. a následne ho odsajte. Ak je povrch farbostáli, môžete začať s tepovaním.
  10. Ak sa na čistenom povrchu nachádza väčšia špina alebo fľak, naneste na miesto len čistiaci roztok pomocou trysky, jemnou kefou zapracujte prostriedok do vlákien tak, aby ste nezničili čistený povrch. Nechajte prípravok pôsobiť cca 1 min. Následne tepujte miesto klasickým spôsobom. Ak sa fľak neodstránil úplne, opakujte postup, až kým nedôjde k úplnému odstráneniu nečistoty.